terradeck
Pietrucha
flash

Deska WPC

Skrót WPC, pochodzący od nazwy Wood Plastic Composites, jest określeniem produktów, które powstały przy połączeniu naturalnych komponentów z polimerami termoplastycznymi. W naszej ofercie znajdują się deski wykonane z tworzyw sztucznych i mączki drzewnej – taka kompozycja sprawia, że posiadają wygląd drewna przy jednoczesnych właściwościach i zaletach tworzyw.

Nawet najbardziej zagorzali zwolennicy naturalnego drewna muszą przyznać, że materiał ten posiada wiele wad. Deska WPC jest rozwiązaniem, które eliminuje takie problemy, jak podatność na uszkodzenia pod wpływem wilgoci, insektów czy grzybów. Z tego względu jest materiałem idealnym, łączącym wysoką estetykę z wyjątkową trwałością.

Dlaczego deska kompozytowa WPC jest lepszym wyborem od drewnianej?

 • posiada dużą wytrzymałość na obciążenia,
 • jest w pełni odporna na czynniki atmosferyczne, w tym słońce i opady,
 • posiada dłuższą żywotność niż drewno,
 • cechuje ją całkowita odporność na insekty i gryzonie,
 • nie pojawiają się na niej grzyby pleśniowe, brak problemu z gniciem,
 • jest trudnozapalna, dzięki czemu stanowi bezpieczniejszy materiał budowlany,
 • można uzyskać materiał w wybranym kolorze i typie wykończenia, nie wymaga on malowania ani impregnacji.

Malowane fabrycznie w kolorach RAL

Odporne na czynniki zewnętrzne

Odporne na grzyby

Odporne na insekty

Prosty montaż

Długowieczne

Wysoka trwałość

Gwarancja producenta

Trudnozapalne

Deski kompozytowe WPC - przewaga PVC nad PP

Na rynku można znaleźć artykuły tarasowe wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejsze to te, do produkcji których użyto polipropylenu (PP). Może jednak warto zapłacić więcej i zakupić produkt, który w składzie zamiast PP posiada polichlorek winylu (PVC)? Czym różni się deska kompozytowa PVC od popularnych realizacji PP?

 • Produkty na bazie PVC posiadają większą twardość, a co za tym idzie, mają większy moduł sprężystości niż te, na bazie poliolefin. Są również bardziej odporne na zarysowania.
 • Jak wiadomo, polichlorek winylu jest wykorzystywany do produkcji okien, rur, itp., a więc elementów stosowanych na zewnątrz. Już choćby na podstawie owego zastosowania można stwierdzić, iż materiał na bazie polichlorku winylu jest bardziej odporny na czynniki atmosferyczne.
 • Wykorzystany surowiec wpływa oczywiście na wygląd produktu. Deski kompozytowe WPC na bazie PVC przypominają drewno, a nie, jak w przypadku poliolefin - parafinę. Pojawia się tutaj również czynnik bezpieczeństwa, ponieważ materiał zawierający PP jest bardziej śliski.
 • W przypadku polipropylenowych desek WPC w niskich temperaturach ulegają one zjawisku zeszklenia i, co za tym idzie, po sezonie zimowym stają się kruche i ulegają spękaniom. Realizacje z kompozytu zawierającego PVC są odporne na wszystkie warunki pogodowe, co sprawia, że cechuje je bardzo długa żywotność.
 • Ważnym czynnikiem jest również dostępność i powtarzalność koloru. Artykuły WPC na bazie PVC są produkowane w Polsce, tak więc można mieć pewność, iż w nagłej potrzebie otrzymamy produkt identyczny z tym, który zakupiliśmy wcześniej. W przypadku wersji zawierającej PP może być problem ze znalezieniem odpowiedniego materiału w krótkim czasie.

Deska WPC tarasowa - profil

W profilu i na powierzchni deski szlifowanej wyraźnie widoczne są płatki mączki drewna.

pobierzwaski.jpgunia_m.jpg